Za nami kolejny Dzień Otwarty osiedla Browar Gdański, który tym razem oprócz zwiedzania zabytkowych piwnic połączony był z piknikiem i mnóstwem atrakcji dla najmłodszych. W ciągu kilku godzin przez Browar Gdański przewinęło się kilkaset osób, które sobotnie popołudnie spędziły w piknikowym nastroju.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji m.in. wycieczka po zabytkowych piwnicach Browaru Gdańskiego, możliwość zobaczenia mieszkania pokazowego oraz porady specjalistów z dziedziny finansów i aranżacji wnętrz.

Pierwsi goście pojawili się już przed godziną 10.00 i niecierpliwie wyczekiwali na spacer po zabytkowych piwnicach. Każda wycieczka prowadzona była przez przewodnika, który opowiadał o historii i ciekawostkach z życia Browaru. Była to również jedna z nielicznych okazji, kiedy mieszkańcy mogli zobaczyć historyczne wnętrza, które już w 2017 roku zmienią się w Browar Gdański Kulturalny, czyli unikalny projekt rewitalizacji oraz adaptacji historycznych piwnic i zabudowy Browaru Gdańskiego. Na powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych powstanie kompleks lokali, w których mieszkańcy będą mieli dostęp do ambitnej oferty muzycznej, teatralnej, filmowej, literackiej oraz wystawienniczej, wzbogaconej wyselekcjonowaną ofertą restauracyjną.

Ponadto dla rodzin odwiedzających Dzień Otwarty czekało wiele atrakcji, które zostały przygotowane z myślą o najmłodszych. Zabawę urozmaiciły animacje i konkursy oraz malowanie twarzy. Dopełnieniem piknikowej atmosfery były słodkie niespodzianki i wata cukrowa oraz firmowe gadżety i balony, którymi zostały obdarowane dzieci. Każdy z gości otrzymał również pamiątkową pocztówkę ze stemplem Browar Gdański.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej.