Browar Gdański to inwestycja położona w samym centrum Gdańska Wrzeszcza, w sąsiedztwie modernizowanych ulic Kilińskiego, Grażyny i Wajdeloty. Powstające osiedle tworzy nową tkankę miasta otoczoną zielenią Parku Kuźniczki, nowego odkrytego fragmentu Potoku Strzyża i z bezpośrednim sąsiedztwem Placu Wybickiego.

W odległości kilkuset metrów od osiedla znajduje się Galeria Metropolia, która w swojej ofercie oprócz sklepów popularnych marek, posiada także największy kompleks kinowy w regionie, strefę rozrywki, biura i sale konferencyjne oraz hotel. Ponadto Galeria Metropolia połączona jest ze stacją kolejową Gdańsk Wrzeszcz, która już niebawem stanie się dużym węzłem przesiadkowym dla całego Trójmiasta, łączącym w sobie SKM, PKP oraz Pomorską Kolej Metropolitalną.

Lokalizacja osiedla Browar Gdański w sercu Dolnego Wrzeszcza gwarantuje łatwe dotarcie do obiektów kulturalnych i rozrywkowych, a także zapewnia doskonałe skomunikowanie z całą Trójmiejską Metropolią. Zmodernizowany układ drogowy wokół inwestycji, zapewni bezproblemowy dojazd dla osób zmotoryzowanych, które dzięki Trasie Słowackiego w krótkim czasie dotrą do obwodnicy Trójmiasta i lotniska, a dzięki tunelowi pod Martwą Wisłą w prosty sposób znajdą się na drodze wylotowej na Warszawę. Ponadto położenie przy głównym szlaku komunikacyjnym Gdańsk-Gdynia sprawia, że podróż do centrum Gdańska zajmuje 7 minut - tyle samo, co podróż na plażę w Brzeźnie, natomiast wycieczka na Sopockie Molo to jedynie 15 minut.

Osiedle

 

Okolica